close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
همه چیز درباره بلیط هواپیما
loading...

فروشگاه پارسیان

برای کسانی که سفر بخشی مهمی از زندگی آن هاست، چه این سفرها کاری باشد و چه سفرهای تفریحی،خرید بلیط هواپیما بخش مهمی از سفرهایشان را تشکیل می دهد. خوب مانند هر سفر دیگری سفرهای هوایی نیز مزایا و معایبی دارد. در این مبحث تلاش کرده ایم همه آن چیزی را که باید درباره یکسفر هوایی و بلیط هواپیما بدانید در اختیارتان قرار دهیم.   بلیط هواپیما در اینجا از سیر تا پیاز بلیت هواپیما  و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد.امیدواریم که با خواندن این مطالب بتوانید اطلاعات…

فروشگاه اینترنتی تبریز

همه چیز درباره بلیط هواپیما

برای کسانی که سفر بخشی مهمی از زندگی آن هاست، چه این سفرها کاری باشد و چه سفرهای تفریحی،خرید بلیط هواپیما بخش مهمی از سفرهایشان را تشکیل می دهد. خوب مانند هر سفر دیگری سفرهای هوایی نیز مزایا و معایبی دارد. در این مبحث تلاش کرده ایم همه آن چیزی را که باید درباره یکسفر هوایی و بلیط هواپیما بدانید در اختیارتان قرار دهیم.

 

بلیط هواپیما

در اینجا از سیر تا پیاز بلیت هواپیما  و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد.امیدواریم که با خواندن این مطالب بتوانید اطلاعات کافی و مورد نیازتان را بدست بیاورید.

 

حتما شما هم این اصطلاحات بلیط سیستمی و بلیط چارتر رو درباره بلیط هواپیما شنیدید، اما منظور از این اصطلاحات چیست؟ و این بلیط های چه تفاوتی با هم دارند :

1111بلیط سیستمی هواپیما : قیمت بلیط سیستمی ثابت است و از این به سه دسته تقسیم میشوند.

 • بزرگتر از ۱۲ سال – بزرگسال (Adualt)
 • ۲ تا ۱۲ سال – کودک (Child)
 • کوچکتر از ۲ سال -نوزاد (Infant)

بر اساس این تقسیم بندی ،به دسته ۲ تا ۱۲ سال که همان نوزادان هستند،۵۰ درصد تخفیف تعلق می گیرد. قیمت بلیط سیستمی به طور ثابت بوده و قوانین ابطالش از پیش به تصویب سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است.

در مورد بلیط هواپیما مسائل مختلفی وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست از این موارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1111بلیط چارتر هواپیما : گاهی اتفاق می افتد که یک ارگان یا سازمان یا آژانس های هواپیمایی پیش از پرواز صندلی ها را رزرو می کنند.به همین خاطر نیز شرکت های هواپیمایی بر روی این بلیط ها تخفیفاتی به سازمان ها یا آژنس های چارترکننده می دهند. در عوض آژانس چارتر کننده مسئول تکمیل ظرفیت آنهاست. قیمت بلیط چارتر به صورت شناور بوده و در زمان های کم سفر با کاهش نرخ همراه است.

 

1111 قیمت بلیط هواپیما

همونطور که گفتیم ،اینکه بلیط هواپیما سیستمی باشه یا چارتری رو نرخ بلیط تاثیر گذاره، البته چیزهای دیگه ای هم هستن که قیمت بلیط هواپیما با توجه به اون ها تحت تاثیر قرار می گیرد. در زیر به چند مورد اشاره کردیم که با توجه به اون ها و رعایت برخی نکات میتونید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید.

 • انواع کلاس های پروازی
 • زمان خرید بلیط هواپیما
 • بلیط دقیقه نود
 • خرید بلیط از ایرلاین های لوکاست
 • گرفتن تخفیف بلیط ارزان هواپیما با توجه به شرایط تخفیف

 

1111 انواع کلاس پروازی

در هواپیما و در ایرلاین های مختلف انواع کلاس پروازی وجود دارد، در زیر به ذکر آن ها پرداخته ایم.

 

star2 درجه یک : فرست کلاس – first class یا همان F : گران ترین و راحت ترین صندلی های موجود در هواپیما هستند.

star2 درجه تجاری : کلاس تجاری – bisinusse class یا همان C : از کیفیت بالایی برخوردار هستند و معمولا توسط مسافرهای تجاری خریده می شوند.

star2 درجه اقتصادی : کلاس اکونومی – economy class یا همان Y : بیشتر صندلی های هواپیما از این نوع هستند و بیشتر توسط مسافرهایی که سفرهای تفریحی می روند خریده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید مطالب زیر را مطالعه کنید.

 •  آشنایی با انواع کلاس پروازی هواپیما
 • انواع کلاس پروازی درهواپیما ها و ایرلاین ها

1111 زمان خرید بلیط هواپیما

نکاتی هم درباره زمان خرید بلیط هواپیما هست که کمک می کند که بلیط هواپیما را با قیمت بهتری تهیه کنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد رزرو بلیط هواپیما مدتی پیش از سفر است.

 

1111 بلیط دقیقه نود

مطمئنا شما هم این اصطلاحات را شنیده اید “تور دقیقه نود” ،”تور لحظه آخری” همین عبارت درباره بلیط نیز به کار می رود به عبارتی زمانیکه بلیط های یک شرکت هواپیمایی به فروش نرفته باشد، بعضی ایرلاین ها بلیط ها را با قیمت بسیار پایین به مسافران عرضه می کنند.بنابراین اصطلاح بلیط لحظه آخری بخاطر این موضوع است.

 

1111 ایرلاین لوکاست

برخی ایرلاین ها بعنوان ایرلاین لوکاست شهرت دارند، از معروفترین ایرلاین های لوکاست میتوان به ایرلاین پگاسوس اشاره کرد. این ایرلاین ها با کاهش هزینه های پذیرایی مسافران و کاهش برخی هزینه های دیگر هزینه بلیط هواپیما را کاهش می دهند.

 

1111 تخفیف بلیط هواپیما

گاهی اوقات تحت شرایطی میتوان بلیط هواپیما را با قیمت کمتری خریداری کرد، چند مورد از این شرایط در زیر دکر شده است. تمامی افراد زیر با ارائه مدارکی که گفته می شود، می توانند در پروازهای داخلی ۵۰ درصد تخفیف بگیرند:

* خانواده های شهدا، اسرا و مفقودان شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان (مدارک لازم : معرفی نامه بنیاد شهید و یا تصویر کارت شناسایی از این نهاد.) توجه داشته باشید که  جانبازان جنگ تحمیلی تنها به همراه یک همسفر شامل این تخفیف می شوند.

*معلولان (مدارک لازم : معرفی نامه سازمان بهزیستی یا کارت معلولیت معتبر.) فقط فرد معلول شامل این تخفیف می شود نه همراهان.

* کارکنان سازمان هواپیمایی کشوری (مدارک لازم : معرفی نامه از سازمان هواپیمایی کشوری.) این تخفیف تنها برای خود کارمند و تنها یک بار در سال ارائه می شود.

*نمایندگان مجلس شورای اسلامی (مدارک لازم : کارت شناسایی معتبر.) تخفیف نمایندگان تنها در مسیر بین تهران و استان حوزه انتخابیه نماینده اعمال می شود.

در این قسمت هم مطلب متنوعی درباره بلیط هواپیما و نرخ بلیط هواپیما برای شما قرار دادیم، که امیدواریم با مطالعه آن ها اطلاعات مفیدی بدست بیارید.

 

 • ده نکته مهم در رزرو بلیط هواپیما ارزان
 • چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم ؟
 • قیمت بلیط هواپیما بر اساس وزن مسافران
 • صندلی راحت هواپیما برای مسافران چاق
 • همسفرهای آزار دهنده در هواپیما
 • چگونه صندلی خود در هواپیما را پیدا کنیم؟
 • کجای هواپیما برای نشستن بهتر است ؟
 • انواع کلاس پروازی درهواپیما ها و ایرلاین ها

حتما شما هم در جریان آزادسازی نرخ بلیط هواپیما قرار دارید، در این طرح قرار شد که شرکت های هواپیمایی با توجه به خدمات و امکاناتی که برای مسافران فراهم می کند و داشتن استاندارهای بین المللی قیمت بلیط هواپیما را تعیین کنند.بعد از مدتی اعتراض هایی صورت گرفت که این طرح باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما شده، مسئولین بر این عقیده اند که اینکار فقط باری ایجاد رقابت در میان شرکت های هواپیمایی و دریافت خدمات بهتر توط مشتریان است. ما هم امیدواریم کار نظارت بر این طرح به درستی انجام بشه و دیگه روز به روز شاهد افزایش نرخ بلیط هواپیما نباشیم.

احمدی بازديد : 25 پنجشنبه 24 دي 1394 زمان : 14:59 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبليغات
سایت هواداران استقلال
 • سایت هواداران استقلال